• ZWYCIĘZCY KONKURSU

• Zwycięzcy w Konkursie z okazji Dnia Mamy na najpiękniejszą laurkę organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy.

Gratulujemy wygranym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• Z WIZYTĄ W PASIECE...

W piątek 20.05 z okazji obchodów Dnia Pszczoły dzieci z przedszkola, zerówki i klas 1-4 wybrały się na wycieczkę do Pasieki pana Józefa.

Pan Józef zapoznał nas ze znaczeniem pszczół w przyrodzie, z pracą pszczelarza oraz ze sprzętem pasiecznym, pokazał nam jak przebiega proces powstawania miodu. Opowiedział dzieciom o życiu pszczół, ich zwyczajach i ogromnej roli pszczół w środowisku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć strój pszczelarza oraz dotknąć wytworów tych pracowitych owadów a na koniec  posmakować miodu w połaczeniu z chrupiącymi waflami.

Bogatsi w ciekawą wiedzę, przy pięknej, słonecznej pogodzie udaliśmy się pełni wrażeń do szkoły.

eduresized_podziekowanie-dzien-pszczoly.jpg​​​​​​​

• MIĘDZYZDROJE

Dnia 18 maja  39 uczniów z klas 0 - 3 pojechało na wycieczkę do Międzyzdrojów.  Przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Spacer po molo sprawił nam ogromną przyjemność. Dzieci także świetnie bawiły się w Muzeum Figur Woskowych, przeszły przez Labirynt Luster, odwiedziły Planetarium oraz  obejrzały film w Kinie 7D. Poza tymi atrakcjami zafundowano także dzieciom pyszny obiad, lody, gofry.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za okazane serce.

• REKOLEKCJE

W dniach 16-18 maja uczestniczyliśmy w rekolekcjach zorganizowanych przez ks. Karola.

Razem z naszym księdzem, zaproszonym księdzem Barnabą oraz uczniami z Witnicy odkrywaliśmy tajemnice Bożej miłości, która objawiła się w Jezusie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

• Kino sferyczne w szkole

12 maja do naszej szkoły przyjechało kino sferyczne. W czasie wizyty w kilku grupach oglądaliśmy filmy edukacyjne w specjalnym namiocie a obrazy były wyświetlane na suficie. Na kopule, która została zmieniona w wielki półkolisty ekran jest obraz z ośmiu projektorów. To pozwala osiągnąć efekt 3D bez konieczności zakładania okularów. Dzieci mogły wygodnie się położyć lub usiąść podczas seansu. Każda z grup oglądała inny film edukacyjny. Było to niezwykłe przeżycie dla dzieci.

• DZIEŃ CZEKOLADY W PRZEDSZKOLU

Wawiłow Danuta

Zapach czekolady

Przyszedł do nas wujek Władek,

przyniósł wielką czekoladę,

z orzechami, z rodzynkami,

w pięknym pudle z obrazkami. BJ

Jeśli będę grzecznie siedzieć,

dadzą mi ją po obiedzie...

Choć zamknięta jest szuflada,

wszędzie pachnie czekolada.

Układanki chcę układać

- wszędzie pachnie czekolada.

Gdy na nowy rower wsiadam

- wszędzie pachnie czekolada.

Kiedy z lalką sobie gadam

- wszędzie pachnie czekolada.

Czy ktoś może mi powiedzieć,

kiedy będzie po obiedzie?

Bo nie mogę żyć w spokoju,

gdy ten zapach jest w pokoju!

Przedszkolaki z okazji święta zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić

• WYCIECZKA DO OŚRODKA MUZEALNO - EDUKACYJNEGO W SŁOŃSKU

• 28 kwietnia uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Ośrodka Muzealno - Edukacyjnego Parku Narodowego "Ujście Warty", gdzie czekały atrakcje tj. symulacja lotu balonem, rejs łodzią, duże akwarium prezentujące lokalna faunę, makiety żeremia bobra i wiele innych.

• KONKURS MATEMATYCZNY W GÓRZYCY

• Przedstawiamy zwycięzką drużynę Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową

w Górzycy.

Serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy dumni!

• ZAJĘCIA Z PRZEDSTAWICIELAMI TECHNIKUM LEŚNEGO W STAROŚCINIE

• 26 kwietnia przedstawiciele Technikum Leśnego ze Starościna gościnnie poprowadzili zajęcia o tematyce ekologicznej dla klas 0 - 3. Uczniowie zaprezentaowali także sygnały myśliwskie  przed naszą społecznością szkolną, oraz zachęcali uczniów starszych klas do wstąpienia w progi szkoły leśnej.