• WYCIECZKA DO OŚRODKA MUZEALNO - EDUKACYJNEGO W SŁOŃSKU

• 28 kwietnia uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Ośrodka Muzealno - Edukacyjnego Parku Narodowego "Ujście Warty", gdzie czekały atrakcje tj. symulacja lotu balonem, rejs łodzią, duże akwarium prezentujące lokalna faunę, makiety żeremia bobra i wiele innych.

• KONKURS MATEMATYCZNY W GÓRZYCY

• Przedstawiamy zwycięzką drużynę Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową

w Górzycy.

Serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy dumni!

• ZAJĘCIA Z PRZEDSTAWICIELAMI TECHNIKUM LEŚNEGO W STAROŚCINIE

• 26 kwietnia przedstawiciele Technikum Leśnego ze Starościna gościnnie poprowadzili zajęcia o tematyce ekologicznej dla klas 0 - 3. Uczniowie zaprezentaowali także sygnały myśliwskie  przed naszą społecznością szkolną, oraz zachęcali uczniów starszych klas do wstąpienia w progi szkoły leśnej.

• Ogromny sukces!!!

• Z ogromną radością i dumą, chcielibyśmy poinformować, że uczennica klasy VIII Izabela Dziemidowicz została finalistką wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Serdecznie gratulujemy Izie i pani Magdalenie Chomicz, która włożyła ogrom pracy w przygotowanie naszych Uczennic do konkursu przedmiotowego z języka polskiego.  Do finału dotarła Iza, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życzymy samych sukcesów i spełnienia wszystkich marzeń. Mamy nadzieję, że to pierwszy krok na dalszej drodze, nie tylko polonistycznych sukcesów!!!

M. Lipok

• Zmiana godzin rozwozów

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie od 21 kwietnia do odwołania,  nastąpi zmiana godzin rozwozów:

ROZWOZY I : Autobus

13:00 Czarnów

13:05 Stańsk

13:10 Czarnów

13:15 Żabice

13:20 Spudłów

ROZWOZY II: Autobus

14:40 Czarnów

14:45 Stańsk

14:50 Czarnów

14:55 Żabice

15:00 Spudłów

ROZWOZY III: Bus

15:35 Czarnów

15:40 Stańsk

15: 45 Czarnów

15:50 Żabice

15:55 Spudłów

Godziny DOWOZÓW pozostają bez zmian. Proszę być na przystanku 5 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

M. Lipok

• Gminny Konkurs Wielkanocny na " najładniejszą pisankę, kraszankę i koszyk wielkanocny" rozstrzygnięty.

• Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Oto oni: w kategorii: przedszkola, zerówki I miejsce zdobyła Hanna Sulminska za przepiękny koszyk wielkanocny zaś Neli Kasperska II miejsce za pisankę.

W kategorii klas I-III Neli Kaniuka II miejsce- koszyk wielkanocny zaś Zuzanna Kurdziuk wyróżnienie za pisankę.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobył Michał Chełpa - koszyk, Błażej Malaika II miejsce - pisanka, Dominik Olejnik wyróżnienie - pisanka. W kategorii klas VII - VIII Łukasz Gajda I miejsce - pisanka.

Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystego śniadania wielkanocnego w GOK w Górzycy.

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• DZIEŃ PIŻAMY

• 4 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy. Uczniowie, którzy chcieli wziąć udział w zabawie zaproponowanej przez Samorząd Szkolny, musieli w tym dniu ubrać do szkoły swoje stroje do spania.

Dzień Piżamy w szkole, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Było wesoło i kolorowo.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

• mLegitymacje

• Bezpłatny kreator zdjęć do mLegitymacji

Wykonywanie zdjęć do oficjalnych dokumentów wcale nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza kiedy chce się je wykonać z domu. W odpowiedzi na tę właśnie potrzebę, powstał bezpłatny kreator zdjęć do mLegitymacji, który w krótką chwilę przeprowadzi Cię przez proces tworzenia idealnych zdjęć do twojej elektronicznej legitymacji ‒ i to wszystko z poziomu smartfonu!

Wykonaj zdjęcie w kilka sekund

Generator zdjęć do mLegitymacji wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji i w przykładny sposób przekształci Twoje zdjęcia zrobione smartfonem, w fotografie spełniające wszystkie wymogi mLegitymacji.

Twoim zadaniem jest przygotowanie zdjęcia, które może zrobić koleżanka/kolega lub członek Twojej rodziny. Przez cały proces przygotowywania zdjęcia możesz przejść z poziomu twojego smartfona - wystarczy, że klikniesz w link i wejdziesz na stronę Kreatora, który poprowadzi Cię krok po kroku. Następnie, oprogramowanie w kilka sekund przerobi twoją fotografię, usuwając z niej tło, poprawiając oświetlenie i odpowiednio przycinając. W rezultacie otrzymasz gotową do wysłania fotografię do mLegitymacji, która spełnia wszystkie oficjalne kryteria.

Podczas wykonywania zdjęcia pamiętaj o następujących zasadach:

1. Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy na boki.
            2. Stój wyprostowany.
            3. Zadbaj o to, by na twojej twarzy nie było żadnych cieni - dobrym miejscem może być ściana na przeciwko okna.
            4. Miej zamknięte usta.

Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję.

Teraz pałeczkę przejmuje Kreator, który automatycznie i w kilka sekund przygotowuje dla Ciebie bezpłatnie zdjęcia do legitymacji - ze stuprocentową gwarancją akceptacji.

Wystarczy tylko przesłać zdjęcia do sekretariatu

Gdy Kreator zakończy swoje działanie, ty możesz spokojnie zapisać zdjęcia na dysku, a następnie przesłać je do sekretariatu. I to wszystko - możesz cieszyć się swoją nową legitymacją elektroniczną.

Twoje dane również są bezpiecznie, ponieważ na żadnym etapie oprogramowanie nie zapisuje Twoich zdjęć, a połączenie dodatkowo jest szyfrowane z certyfikatami SSL.

Generator zdjęć do mLegitymacji

Link do Kreatora znajdziesz tutaj: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

Postępuj z instrukcjami dostępnymi na stronie.