• CZYTANIE NA DRUGIE SNIADANIE

• Punkt Przedszkolny w Czarnowie w październiku 2022 roku przystąpił do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytanie na drugie śniadanie” organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Program nawiązywał do idei codziennego głośnego czytania dzieciom.

Celem programu było : - wspieranie rozwoju dziecka, - promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. - rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, - wprowadzenie dzieci w świat literatury, - kształcenie nawyków czytelniczych.

• DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej  okazji do naszego przedszkola w dniu 7 czerwca zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć  w uroczystości z okazji ich święta.

Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Grupa, pod czujnym swojej Pani, przygotowała  program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, zaś w podziękowaniach pociechy wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Rodziców bardzo wzruszyły, a nawet rozczuliły występy dzieci, dlatego też nie zabrakło łez szczęścia. Po występach rodzice zostali zaproszeni do pamiatkowego zdjęcia oraz na słodki poczęstunek, podczas którego ponownie trwały rozmowy, przeplatane słowami zachwytu i uznania, którymi dzielili się między sobą jeszcze raz przeżywając występ swoich pociech.

• OGÓLNOPOLSKA AKCJA "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

W dniu dzisiejszym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem akcji była Pani Paulina Orłowska, prowadząca miejscową bibliotekę.

7 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie z całej Polski, również z Czarnowa, czytali bez przymusu wybraną przez siebie książkę.

• WARSZAWA

W dniach 30.05 - 2.06 klasy 4-8 uczestniczyły w wycieczce do stolicy Polski. Zwiedzanie Warszawy zaczęliśmy od Stadionu Narodowego. Pełni wrażeń, przejechaliśmy do centrum i Nowym Światem, a potem Krakowskim Przedmieściem dotarliśmy do Pałacu Prezydenckiego, Belwederu, Syrenki na Starym Rynku, Pomnika Małego Powstańca oraz Placu Defilad i Grobu Nieznanego Żołnierza. Następnie pojechaliśmy do Parku Łazienkowskiego. Tu odwiedziliśmy Fryderyka Chopina oraz rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w ramach niespodzianki pojechaliśmy do ZOO.

Warszawa pożegnała nas pochmurnie, pewnie smuciła się że wyjeżdżaliśmy. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Ostatniego dnia wycieczki widzieliśmy Zamek Królewski, Syrenkę Warszawską na Starym Mieście, Pałac Kultury i Nauki oraz cmentarz Powstańców Warszawskich. Zmęczeni, pełni wrażeń i niedosytu wyruszlyliśmy w drogę do domu.

Warszawo - na pewno do zobaczenia.

• DZIEŃ DZIECKA KLAS 0-3 NA SPORTOWO

Dzień wszystkich dzieci- DZIEŃ DZIECKA!

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z klas 0-3 wzięli udział w Mistrzostwach Gminy w Lekkiej Atletyce.

Wszyscy uczniowie dali z siebie wszystko, a do szkoły przywieźliśmy mnóstwo medali!!!

Duma nas rozpiera!!

• STRAŻ GRANICZNA

16 maja z okazji świeta Straży Granicznej odsiedziała nas Pani Joanna Wiese starszy chorąży sztabowy z Nadodrzańskiego Oddziału SG Gorzów.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się Straż Graniczna, czym są granice kraju oraz do czego potrzebne są paszporty. Zaprezentowano strój Strażnika Granicznego oraz elementy potrzebne w pracy.

Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowania i kwiaty za organizację wyjątkowych zajęć.