• KARNAWAŁ KLAS IV - VIII

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad pochodów i zabaw. W dniu 20 lutego 2023 r. w naszej szkole w godzinach wieczornych odbyła się Zabawa Karnawałowa dla uczniów klas IV-VIII. Wielu uczniów bardzo się postarało i przygotowali piękne stroje.

Muzyka porwała do tańca prawie każdego. Każdy świetnie się bawił a uśmiech nie schodził z twarzy. Tego wieczoru królowała zabawa i niekończąca się radość.

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, panią Wiolettą Niewiadomską.

KLAS I - III,

PUNKTU I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas .

Na sali szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, kosmonautę, pirata, policjanta, żołnierzy i wiele innych …nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich.

Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał            z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

• 31 FINAŁ WOŚP

Nasza szkoła zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zbiórka prowadzona była pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Specjalnie na ten dzień, pani Wioletta Niewiadomskai i pani Patrycja Paźna, przygotowały z uczniami piekny program artystyczny. Rodzice, na których zawsze mozna polegać, poświęcili swój czas na przygotowywanie przepysznych ciast, które były sprzedawane przez nich samych, nauczycieli, pracowników oraz uczniów naszej szkoły...

Po otrzymaniu oficjalnego rozliczenia puszek WOŚP Nasi wolontariusze zebrali: 3333,28, a do puszki stacjonarnej zebraliśmy wspólnie 2192,50.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w akcję.

Razem możemy więcej

•  ​​​​​​Prelekcja "Bezpieczne ferie" - spotkanie z funkcjonariuszami Policji​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych,  23 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji dla dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów kl. I-IV.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli  o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomili dzieciom  do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Policjanci zakończyli spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

KINO SFERYCZNE

Do naszej szkoły już po raz kolejny przyjechało kino sferyczne. W czasie wizyty każda z grup oglądała filmy edukacyjne w specjalnym namiocie a obrazy były wyświetlane na suficie. Na kopule, która została zmieniona      w wielki półkolisty ekran jest obraz z ośmiu projektorów. To pozwala osiągnąć efekt 3D bez konieczności zakładania okularów.

Dzieci mogły wygodnie się położyć podczas seansu. Każda z grup oglądała inny film edukacyjny. Było to niezwykłe przeżycie dla dzieci.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE PIERWSZEJ

Babcie i dziadkowie zajmują szczególną rolę w naszym życiu. Może nie wiemy tego jeszcze wtedy gdy jesteśmy dziećmi, ale uświadamiamy to sobie dopiero wtedy, gdy jesteśmy już dorośli, wspominany minione lata, odwiedzamy dziadków.

Jesteśmy im wdzięczni za wiele, wiele miłych wspomnień, ale nie tylko my mamy te wspomnienia, bo nasi dziadkowie też byli młodzi. Zapewne pamiętają miłe wspomnienia swoich lat młodzieńczych.

Te wspomnienia pierwszaki podarowały szanownym seniorom poprzez ciepłe słowa, taniec i piosenkę. 23.01.2023 r. gościliśmy Babcie i Dziadków. Wspólnie pośpiewaliśmy „stare” przeboje z lat70.

Po wzruszających wspomnieniach dzieci zaprosiły dziadków na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

• Dzień Babci i Dziadka w PRZEDSZKOLU I ZERÓWCE

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Punktu i Oddziału Przedszkolnego  gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Przygotowały także niespodziankę w postaci filmiku, który został zaprezentowany na uroczystości.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły swoich dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.