• WYCIECZKA DO PARKU NARODOWEGO "UJŚCIE WARTY"

Dnia 10 listopada klasa 1 miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych na temat życia bobrów w Parku Narodowym " Ujście Warty" w Chyrzynie. Żywa lekcja przyrody była dla dzieci niezwykłym doświadczeniem a zarazem skarbnicą wiedzy i umiejętności z zakresu środowiska przyrodniczego.

• OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY  "GANG ŚMIECIAKÓW"

8 listopada naszą szkołę odwiedzili artyści z toruńskiego Teatru "Grupa T Toruń", którzy przedstawili spektakl o charakterze profilaktycznym pt. "Gang Śmieciaków". Jego celem jest promowanie ekologicznej postawy, zdrowego stylu życia, w tym unikanie używek wszelakiego rodzaju, takich jak alkohol czy papierosy oraz pokazanie sposobów dbania o środowisko.

Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do pomagania naturze, by nasza planeta służyła mam jak najdłużej. Podali konkretne przykłady, co robić, a czego nie, np. należy gasić światło, gdy się wychodzi z pomieszczenia, by nie paliło się cały dzień, trzeba też myć zęby przy zakręconej wodzie, a dopiero na koniec wypłukać usta. I oczywiście, nie wolno zostawiać śmieci byle gdzie, tylko wrzucać je do kosza, a najlepiej segregować.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY"

Dnia 08.11.2023r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Kotylion niepodległościowy 2023”.

Kochani, bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Wielkie brawa dla Was i ogromne gratulacje dla zwycięzców.

Zapraszamy do galerii Waszych przepięknych i twórczych prac.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ 5 listopada przypada dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Uczniowie naszej szkoły przebrali się za ulubionych bohaterów bajek. Na naszych korytarzach można było spotkać księżniczki, super bohaterów  , Czerwonego Kapturka, Minionki i wiele innych barwnych postaci.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im, ale także nauczycielom, dużo radości.