• SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

O życie należy dbać, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować,  dlatego 17 wrzesnia zostało zorganizowane spotkanie dla  uczniów klas I - III z ratownikiem medycznym. Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z ułożeniem w pozycji bocznej bezpiecznej oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Czas spędzony z ratownikiem medycznym w przyszłości, być może przyczyni się do uratowania komuś życia. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym oraz do przestrzegania zasad bezpiecznych zabaw.

• WYKOPKI

Kiedy jesień już za oknem…  klasy 1 - 3 pojechały na wykopki do gospodarstwa Państwa Kwiek w Stańsku. Oprócz pracy w polu, uczniowie upiekli w ognisku ziemniaki i kiełbaski oraz mieli czas na zabawy w ganianego na otwartej przestrzeni.

Organizatorzy przygotowali poczęstunek, ciepłe kakao, napoje oraz wielkie ognisko.

Serdecznie dziękujemy !

• NARODOWE CZYTANIE

14 września 2024 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku uczniowie: Kajetan Tomczyk, Oliwer Gruszka, Dominik Olejnik oraz p. Paulina Orłowska, przedstawicielka Gminnej Biblioteki Publicznej z Filią w Czarnowie , przybliżyli nam fragmenty ,,Kordiana " - dramatu autorstwa Juliusza Słowackiego. Jeszcze raz wielkie brawa dla czytających!

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się 2 września. Mamy nadzieję, że wyjątkowo długie wakacje sprawiły, że dzieci i młodzież z radością powracają w szkolne mury. Podczas uroczystego rozpoczęcia na boisku szkolnym zgromadzili się licznie uczniowie, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Pogoda dopisała. Wprowadzono sztandar szkoły, społeczność szkolna odśpiewała uroczyście Mazurka Dąbrowskiego oraz hymn szkoły, a Pani dyrektor szkoły powitała wszystkich po wakacyjnej przerwie. Głos zabrała również  Sekretarz Gminy, Pani Anna Kwiek - Judycka, życząc kadrze pedagogicznej oraz dzieciom owocnego roku szkolnego pełnego sukcesów

Wszystkim, dla których szkoła to "drugi dom" - czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom - radości z osiągnięć ich pociech.